Juntes Municipals | Ajuntament de València - València

Juntes Municipals

 

Junta Municipal d'Abastos

Carrer Alberique, 18 (Mercat d'Abastos)
46008 València
Telèfon Informació i Registre 96.208.45.00/96.208.45.04
Presidenta: Luisa Notario Villanueva
Vicepresidenta: Maite Ibáñez Giménez
Secretària: Desiré Albors Brú

Junta Municipal de Ciutat Vella

Xalet del Parterre
Plaça Alfons el Magnànim, 1
46003 València
Telèfon Informació i Registre 96.208.40.81/96.208.40.82
President: Giuseppe Grezzi
Vicepresident: Aarón Cano Montaner
Secretaria: Mª Belén Colvee Millet

Junta Municipal d'Exposició

Carrer La Guardia Civil, 19
46020 València
Telèfon Informació i Registre 96.208.43.31/96.208.43.26
Presidenta: Maite Ibáñez Giménez
Vicepresident: Pere Fuset i Tortosa
Secretari: Pedro Llopis Narbón

Junta Municipal de Marítim

Carrer Francisco Cubells, 58
46011 València
Telèfon Informació i Registre 96.208.25.19/96.208.42.61
Presidenta: Gloria Tello Company
Vicepresident: Emiliano García Domene
Secretària: Teresa Hernández Briones

Junta Municipal de Patraix

Carrer Beato Nicolás Factor, 1
46008 València
Telèfon Informació i Registre 96.208.40.52 - Bono EMT Oro i Amb tu: 96.208.40.51 - Gestión Padronal: 96.208.40.53
Presidenta: Pilar Bernabé García
Vicepresident: Carlos Galiana Llorens
Secretaria: Mª José Beltran Momblanch

Junta Municipal de Russafa

Carrer Matías Perelló, 7
46005 València
Telèfon Informació i Registre 96.208.42.45/96.208.42.46
Presidenta: Isabel Lozano Lázaro
Vicepresident: Borja Sanjuán Roca
Secretària: Mónica Giner Gandul

Junta Municipal de Trànsits

Carrer Conde de Lumiares, sense número
46009 València
Telèfon Informació i Registre 96.208.43.65/96.208.43.68
Presidenta: Elisa Valía Cotanda
Vicepresident: Sergi Campillo Fernández
Secretària: Lidia María Tormo Franco

Junta Municipal Pobles del Nord

Plaça del Poble, 4 (Carpesa)
46016 València
Telèfon Informació i Registre 96.301.30.55
President: Alejandro Ramón Álvarez
Vicepresidenta: Elisa Valía Cotanda
Secretari: Francisco Martín Cruz

Junta Municipal Pobles de l'Oest

C/ Senda del Secanet, 43 Bj. (Benimamet)
46035 València
Telèfono Informació i Registre 96.301.34.36/96.301.34.46
Presidenta: Lucía Beamud Villanueva
Vicepresident: Aarón Cano Montaner
Secretària: 

Junta Municipal Pobles del Sud

C/Poetisa Leonor Perales s/n baix (Castellar-L´Oliveral)
46026 València
Telèfon Informació i Registre 96.301.30.23/96.344.76.48
President: Ramón Vilar Zanón
Vicepresident: Alejandro Ramón Álvarez
Secretària: Ana Sotelo Puchalt

Àmbit territorial

En l'actualitat, les Juntes Municipals de Districte es constituïxen amb el següent àmbit territorial:

Junta Municipal de Ciutat Vella:Comprén els barris d'El Carmen, El Pilar, Sant Francesc, El Mercat, La Seu i La Xerea.

Junta Municipal de Russafa:Comprén els barris de Russafa, Pla del Remei i Gran Via, Mont-Olivet, En Corts, Malilla, Font de Sant Lluís, Na Rovella, La Punta i Ciutat dels Arts i les Ciències.

Junta Municipal d'AbastosComprén els barris Nou Moles, Soternes, Tres Forques, La Fontsanta, i la Llum, així com Botànic, La Roqueta, La Petxina i Arrancapins.

Junta Municipal de Patraix:Comprén els barris de la Raiosa, L´Hort de Senabre, La Creu Coberta, Sant Marcel-lí, Camí Reial, Patraix, Sant Isidre, Vara de Quart, Safranar i Favara.

Junta Municipal de Tránsits:Comprén els barris de Campanar, Tendetes, El Calvari, Sant Pau, Benicalap, Ciutat Fallera, Marxalenes, Morvedre, Torrefiel, Trinitat, Tormos i Sant Antoni.

Junta Municipal d´Exposició:Comprén els barris d'Orriols, Sant Llorenc, Benimaclet, Camí de Vera, Exposició, Mestalla, Jaume Roig, i Ciutat Universitària.

Junta Municipal de Marítim:Comprén els barris del Grau, El Cabanyal-Canyamelar, La Malva-rosa, Beteró, Natzaret, Ayora, Albors, La Creu del Grau, Camí Fons, Penya-Roja, L´Illa Perduda, Ciutat Jardí, L´Amistat, La Vega Baixa i la Carrasca.

Junta Municipal Pobles del Nord:Comprén els barris de Benifaraig, Poble Nou, Carpesa, Cases de Bàrcena, Mauella, Massarrojos y Borbotó.

Junta Municipal Pobles d'Oest:Comprén els barris de Benimàmet y Beniferri.

Junta Municipal Pobles del Sud:Comprén els barris de Forn d'Alcedo, Castellar-L'Oriveral, Pinedo, El Saler, El Palmar, El Perellonet, La Torre i Faitanar.